Bourns Inc. 4610X-101-121
4610X-101-121 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-121
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 120 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-121.pdf
Availability of 4610X-101-121
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-101-121 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-121
Internal Part NumberEIS-4610X-101-121
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-121
Related Links4610X-, 4610X-101-121 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-121 Details Description
Related parts for 4610X-101-121
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 100V 1.25A 9-DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.42K OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 16 V datasheet.pdf