Bourns Inc. 4610X-101-153
4610X-101-153 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-153
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-153.pdf
Availability of 4610X-101-153
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-101-153 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-153
Internal Part NumberEIS-4610X-101-153
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-153
Related Links4610X-, 4610X-101-153 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-153 Details Description
Related parts for 4610X-101-153
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 16-SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 20-26AWG TIN datasheet.pdf
IC POE CONTROLLER MIDSPAN 40QFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf