Bourns Inc. 4610X-101-153LF
4610X-101-153LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-153LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-153LF.pdf
Availability of 4610X-101-153LF
QUANTITY
4610X-101-153LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-153LF
Internal Part NumberEIS-4610X-101-153LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-153LF
Related Links4610X-1, 4610X-101-153LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-153LF Details Description
Related parts for 4610X-101-153LF
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 4POS SLG .100 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SBR 50V 20A POWERDI5060-8 datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
24-bit, 96kHz ADC with 8 Channel I/P Multiplexer IC datasheet.pdf