Bourns Inc. 4610X-101-390LF
4610X-101-390LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-390LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 39 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-390LF.pdf
Availability of 4610X-101-390LF
QUANTITY
4610X-101-390LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-390LF
Internal Part NumberEIS-4610X-101-390LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-390LF
Related Links4610X-1, 4610X-101-390LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-390LF Details Description
Related parts for 4610X-101-390LF
CONVERTR DC/DC 3.3V 66W OUT T/H datasheet.pdf
CONN ACC MARKER STRIP PREPRINT datasheet.pdf
IC DVR 100MBPS RS485 QUAD 16SOIC datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 600RESOL 2M datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf