Bourns Inc. 4610X-101-472
4610X-101-472 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-472
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-472.pdf
Availability of 4610X-101-472
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-101-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-472
Internal Part NumberEIS-4610X-101-472
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-472
Related Links4610X-, 4610X-101-472 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-472 Details Description
Related parts for 4610X-101-472
VARISTOR 184V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 60POS SMD datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SSD 4GB DOM SATA II 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf