Bourns Inc. 4610X-102-104
4610X-102-104 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-104
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-104.pdf
Availability of 4610X-102-104
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-104 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-104
Internal Part NumberEIS-4610X-102-104
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-104
Related Links4610X-, 4610X-102-104 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-104 Details Description
Related parts for 4610X-102-104
IDC CABLE - MCG60K/MC60M/X datasheet.pdf
CONN RECEPT CPC 4POS STD SER 1 datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.47M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ PECL SMD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
A4 SIMPLE DRIVE PULSE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.3W DO41 datasheet.pdf