Bourns Inc. 4610X-102-122LF
4610X-102-122LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-122LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.2K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-122LF.pdf
Availability of 4610X-102-122LF
QUANTITY
4610X-102-122LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-122LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-122LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-122LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-122LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-122LF Details Description
Related parts for 4610X-102-122LF
FAN AXIAL 127X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT ENCORE II datasheet.pdf
CONTACT PIN COAX CABLE 316DS GLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A D2PAK datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 600V 200A H SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 350K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PMODJSTK TWO AXIS JOYSTICK datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
26500 3C 3#16 S BY RECP LC datasheet.pdf
4,7UF 100V 5X11 datasheet.pdf