Bourns Inc. 4610X-102-202
4610X-102-202 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-202
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 2K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-202.pdf
Availability of 4610X-102-202
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-202 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-202
Internal Part NumberEIS-4610X-102-202
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-202
Related Links4610X-, 4610X-102-202 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-202 Details Description
Related parts for 4610X-102-202
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/180 SN GN datasheet.pdf
CM-S41-110 CTRL(110VAC)2 N/O+1N/ datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 43 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf