Bourns Inc. 4610X-102-203
4610X-102-203 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-203
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-203.pdf
Availability of 4610X-102-203
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-203 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-203
Internal Part NumberEIS-4610X-102-203
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-203
Related Links4610X-, 4610X-102-203 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-203 Details Description
Related parts for 4610X-102-203
CABLE D-SUB-HMU37H/AE37M/HMU37H datasheet.pdf
HEX KEY SET W/HOLDER 9PC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 71W datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.5A 4WLCSP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf