Bourns Inc. 4610X-102-563LF
4610X-102-563LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-563LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 56K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-563LF.pdf
Availability of 4610X-102-563LF
QUANTITY
4610X-102-563LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-563LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-563LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-563LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-563LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-563LF Details Description
Related parts for 4610X-102-563LF
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A TO263-7 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP16H/AE16M/X datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 3POS SPST YEL datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.5A 12 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf