Bourns Inc. 4610X-102-682LF
4610X-102-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-682LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-682LF.pdf
Availability of 4610X-102-682LF
QUANTITY
4610X-102-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-682LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-682LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-682LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-682LF Details Description
Related parts for 4610X-102-682LF
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 8A TO277A datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf