Bourns Inc. 4610X-102-682LF
4610X-102-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-682LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-682LF.pdf
Availability of 4610X-102-682LF
QUANTITY
4610X-102-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-682LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-682LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-682LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-682LF Details Description
Related parts for 4610X-102-682LF
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0402 datasheet.pdf
SEALING GLAND WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
C/A, 24F 50/125UM OM2, MPO(F), 3 datasheet.pdf
FUSE TRAC 1000VDC 125A datasheet.pdf