Bourns Inc. 4610X-AP1-101LF
4610X-AP1-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-AP1-101LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 100 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-AP1-101LF.pdf
Availability of 4610X-AP1-101LF
QUANTITY
4610X-AP1-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-AP1-101LF
Internal Part NumberEIS-4610X-AP1-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-AP1-101LF
Related Links4610X-A, 4610X-AP1-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-AP1-101LF Details Description
Related parts for 4610X-AP1-101LF
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
23P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
OSC OCX 12.8MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CABLE R/A SGL-END FMALE 5POS 3' datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 200MA SOD882D datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf