Bourns Inc. 4610X-AP1-473LF
4610X-AP1-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-AP1-473LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-AP1-473LF.pdf
Availability of 4610X-AP1-473LF
QUANTITY
4610X-AP1-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-AP1-473LF
Internal Part NumberEIS-4610X-AP1-473LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-AP1-473LF
Related Links4610X-A, 4610X-AP1-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-AP1-473LF Details Description
Related parts for 4610X-AP1-473LF
IC OPAMP JFET 5MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV 0.5A 16MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf