Murata Electronics North America LQM21PN3R3MGRD
LQM21PN3R3MGRD picture photo
Mfg. Part Number
LQM21PN3R3MGRD
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1A 188 MOHM SMD
Datasheet Download
LQM21PN3R3MGRD.pdf
Availability of LQM21PN3R3MGRD
QUANTITY
LQM21PN3R3MGRD Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM21PN3R3MGRD
Internal Part NumberEIS-LQM21PN3R3MGRD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM21PN_GR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)188 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM21PN3R3MGRD
Related LinksLQM21PN, LQM21PN3R3MGRD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM21PN3R3MGRD Details Description
Related parts for LQM21PN3R3MGRD
OPTOISO 5.3KV OPEN COLL 6SOIC datasheet.pdf
GROMMET SPLIT 0.313" NYLON WHITE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A 5LFPAK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU DL SOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 100' datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL NO SHIELD LED datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
SPRING RETURN FOR HT-0095 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf