Bourns Inc. 4612H-101-103LF
4612H-101-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4612H-101-103LF
Brief Description
RES ARRAY 11 RES 10K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612H-101-103LF.pdf
Availability of 4612H-101-103LF
QUANTITY
4612H-101-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612H-101-103LF
Internal Part NumberEIS-4612H-101-103LF
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors11
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612H-101-103LF
Related Links4612H-1, 4612H-101-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612H-101-103LF Details Description
Related parts for 4612H-101-103LF
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 680MA 420 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS PIN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf