| Internal Part Number | EIS-4612PA51G00197 | |
| Standard Package | 676 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.100" (2.50mm) | |
| Width | 0.500" (12.70mm) | |
| Length | 1.970" (50.04mm) | |