Bourns Inc. 4612X-101-472LF
4612X-101-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-101-472LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 11 RES 4.7K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-101-472LF.pdf
Availability of 4612X-101-472LF
QUANTITY
4612X-101-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-101-472LF
Internal Part NumberEIS-4612X-101-472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors11
Number of Pins12
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-101-472LF
Related Links4612X-1, 4612X-101-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-101-472LF Details Description
Related parts for 4612X-101-472LF
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES 132 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
KIT REF DES 12A 1PH SYNC BUCK datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf