Murata Electronics North America GRM1885C2A5R0BA01J
GRM1885C2A5R0BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A5R0BA01J
Brief Description
CAP CER 5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A5R0BA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A5R0BA01J
QUANTITY
GRM1885C2A5R0BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A5R0BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A5R0BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A5R0BA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A5R0BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A5R0BA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A5R0BA01J
RES 43.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
PHASE SHIFTER 6-BIT 1.4-2.4GHZ datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 110 POS STAG datasheet.pdf