Laird Technologies IAS CAF96208(IB2450-RS36)
CAF96208(IB2450-RS36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF96208(IB2450-RS36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TERRANCE 2.5G 5DBI 36" RPSMA
Datasheet Download
CAF96208(IB2450-RS36).pdf
Availability of CAF96208(IB2450-RS36)
QUANTITY
CAF96208(IB2450-RS36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF96208(IB2450-RS36)
Internal Part NumberEIS-CAF96208(IB2450-RS36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesTerrace™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR1.8
Return Loss-
Gain5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeClip
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF96208(IB2450-RS36)
Related LinksCAF96208(I, CAF96208(IB2450-RS36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF96208(IB2450-RS36) Details Description
Related parts for CAF96208(IB2450-RS36)
CAP CER 0.039UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ASSEMBLY CURRENT SENSOR EVAL datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W SC74R datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO220-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TOOLING WASHER datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 2POS datasheet.pdf