Bourns Inc. 4612X-102-202LF
4612X-102-202LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-202LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 2K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-202LF.pdf
Availability of 4612X-102-202LF
QUANTITY
4612X-102-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-202LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-202LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-202LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-202LF Details Description
Related parts for 4612X-102-202LF
FIXED IND 6.4UH 2.2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323F datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf