Bourns Inc. 4612X-102-222LF
4612X-102-222LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-222LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 2.2K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-222LF.pdf
Availability of 4612X-102-222LF
QUANTITY
4612X-102-222LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-222LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-222LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-222LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-222LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-222LF Details Description
Related parts for 4612X-102-222LF
ADAPTER TEST CONN 20AWG PIN BLK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 490MA 785 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V DO213AB datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 750NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf