Bourns Inc. 4614X-102-560LF
4614X-102-560LF picture photo
Mfg. Part Number
4614X-102-560LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 56 OHM 14SIP
Datasheet Download
4614X-102-560LF.pdf
Availability of 4614X-102-560LF
QUANTITY
4614X-102-560LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4614X-102-560LF
Internal Part NumberEIS-4614X-102-560LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-SIP
Supplier Device Package14-SIP
Size / Dimension1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4614X-102-560LF
Related Links4614X-1, 4614X-102-560LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4614X-102-560LF Details Description
Related parts for 4614X-102-560LF
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
REPLACEMENT ANALOG INPUT MODULE datasheet.pdf
CABLE ETHERNET M12/M12 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf