TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 462A011-100/180-0
462A011-100/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
462A011-100/180-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
462A011-100/180-0.pdf
Availability of 462A011-100/180-0
QUANTITY
462A011-100/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 462A011-100/180-0
Internal Part NumberEIS-462A011-100/180-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 462A0
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)462A011-100/180-0
462A011-100/180-0 Details Description
Related parts for 462A011-100/180-0
SWITCH REED MAG 5-18AT LNG-GULL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 5V LP 20-SSOP datasheet.pdf
CONN SPADE TONG 16-14AWG #8 PIDG datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf