TE Connectivity Raychem Cable Protection 462A046-25/86-0
462A046-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
462A046-25/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
462A046-25/86-0.pdf
Availability of 462A046-25/86-0
QUANTITY
462A046-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 462A046-25/86-0
Internal Part NumberEIS-462A046-25/86-0
SeriesThermofit 462A0
TypeBoot, Transition - Breakout, 3:1
Shell Size - Insert46
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied2.190" (55.6mm)
Large Diameter Recovered1.000" (25.4mm)
Small Diameter Supplied1.060" (26.9mm)
Small Diameter Recovered0.490" (12.4mm)
Large Recovered Length3.500" (89.0mm)
Small Recovered Length4.060" (103.1mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered7.560" (192.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)462A046-25/86-0
462A046-25/86-0 Details Description
Related parts for 462A046-25/86-0
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PARTITION TW SAKB/C 10 PA BG datasheet.pdf
IC DRVR ECL QUAD 2.5V/3.3V 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.65M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
C/A 62.5/125, PLNM ZIP, SC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf