TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 462W023-25-0
462W023-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
462W023-25-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
462W023-25-0.pdf
Availability of 462W023-25-0
QUANTITY
462W023-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 462W023-25-0
Internal Part NumberEIS-462W023-25-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 362W0
TypeBoot, Transition - Breakout, 3:1
Shell Size - Insert23
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.393" (10.0mm)
Large Diameter Recovered0.188" (4.8mm)
Small Diameter Supplied0.393" (10.0mm)
Small Diameter Recovered0.188" (4.8mm)
Large Recovered Length1.417" (36.0mm)
Small Recovered Length2.165" (55.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.661" (93.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)462W023-25-0
462W023-25-0 Details Description
Related parts for 462W023-25-0
RELAY SSR SPST 60V 500MA 6DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf