TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 462W023-25-0
462W023-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
462W023-25-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
462W023-25-0.pdf
Availability of 462W023-25-0
QUANTITY
462W023-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 462W023-25-0
Internal Part NumberEIS-462W023-25-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 362W0
TypeBoot, Transition - Breakout, 3:1
Shell Size - Insert23
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.393" (10.0mm)
Large Diameter Recovered0.188" (4.8mm)
Small Diameter Supplied0.393" (10.0mm)
Small Diameter Recovered0.188" (4.8mm)
Large Recovered Length1.417" (36.0mm)
Small Recovered Length2.165" (55.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.661" (93.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)462W023-25-0
462W023-25-0 Details Description
Related parts for 462W023-25-0
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 50 POS IDC W/STR REL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf