| Internal Part Number | EIS-4693PA51G02618 | |
| Standard Package | 64 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.130" (3.30mm) | |
| Width | 0.190" (4.80mm) | |
| Length | 26.180" (664.97mm) | |