Apem Inc. QS103XXY12
QS103XXY12 picture photo
Mfg. Part Number
QS103XXY12
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED YE 12V WIRE
Datasheet Download
QS103XXY12.pdf
Availability of QS103XXY12
QUANTITY
QS103XXY12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS103XXY12
Internal Part NumberEIS-QS103XXY12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS103XXY12
Related LinksQS103, QS103XXY12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS103XXY12 Details Description
Related parts for QS103XXY12
IDC CABLE - MKC16K/MC16F/MPK16K datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 10 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 392 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf