| Internal Part Number | EIS-4694FZ51H00095 | |
| Standard Package | 1,127 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.125" (3.20mm) | |
| Width | 0.500" (12.70mm) | |
| Length | 0.950" (24.13mm) | |