3M 47.75MM-35.56MM-25-8810
47.75MM-35.56MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
47.75MM-35.56MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
47.75MM X 35.56MM 1=25/PK
Datasheet Download
47.75MM-35.56MM-25-8810.pdf
Availability of 47.75MM-35.56MM-25-8810
QUANTITY
47.75MM-35.56MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 47.75MM-35.56MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-47.75MM-35.56MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline35.56mm x 47.75mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)47.75MM-35.56MM-25-8810
Related Links47.75MM-35., 47.75MM-35.56MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
47.75MM-35.56MM-25-8810 Details Description
Related parts for 47.75MM-35.56MM-25-8810
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE USB MALE A TO MALE B datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED .500E 2.4KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
EMITTER IR 875NM 100MA TO-18 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
TWT,STR,NID,PSA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.4A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf