3M 47.75MM-35.56MM-25-8815
47.75MM-35.56MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
47.75MM-35.56MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
47.75MM X 35.56MM 1=25/PK
Datasheet Download
47.75MM-35.56MM-25-8815.pdf
Availability of 47.75MM-35.56MM-25-8815
QUANTITY
47.75MM-35.56MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 47.75MM-35.56MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-47.75MM-35.56MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline35.56mm x 47.75mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)47.75MM-35.56MM-25-8815
Related Links47.75MM-35., 47.75MM-35.56MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
47.75MM-35.56MM-25-8815 Details Description
Related parts for 47.75MM-35.56MM-25-8815
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS SMT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 4M 22AWG datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf