NMB Technologies Corp. 4715MS-23W-B50-A00
4715MS-23W-B50-A00 picture photo
Mfg. Part Number
4715MS-23W-B50-A00
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC WIRE
Datasheet Download
4715MS-23W-B50-A00.pdf
Availability of 4715MS-23W-B50-A00
QUANTITY
4715MS-23W-B50-A00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4715MS-23W-B50-A00
Internal Part NumberEIS-4715MS-23W-B50-A00
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
Series4715MS
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38mm
Air Flow102.0 CFM (2.88m³/min)
Static Pressure0.283 in H2O (70.5 Pa)
Features-
Noise41 dB
Power (Watts)14.0W
RPM2900 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approvals-
Weight0.001 KG
Current Rating0.100A
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4715MS-23W-B50-A00
Related Links4715MS-23, 4715MS-23W-B50-A00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
4715MS-23W-B50-A00 Details Description
Related parts for 4715MS-23W-B50-A00
JUMPER-H1507TR/A3048R/X 3" datasheet.pdf
SURGE SUPP -66V UNIDIR 8-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
OSC VCXO 86.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 442 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
PCMCIA MECHANISM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
105M12 IP67 SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf