NMB Technologies Corp. 4715TS-10T-B5A-B00
4715TS-10T-B5A-B00 picture photo
Mfg. Part Number
4715TS-10T-B5A-B00
Brief Description
FAN AXIAL 119X38MM 100VAC TERM
Datasheet Download
4715TS-10T-B5A-B00.pdf
Availability of 4715TS-10T-B5A-B00
QUANTITY
4715TS-10T-B5A-B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4715TS-10T-B5A-B00
Internal Part NumberEIS-4715TS-10T-B5A-B00
PCN Part NumberFan Motor Numbering System 13/Dec/2013
Series4715TS
Voltage - Rated100VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38mm
Air Flow116.5 CFM (3.30m³/min)
Static Pressure0.400 in H2O (99.6 Pa)
Noise50 dB
Power (Watts)17.0W
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)
Approvals-
Weight0.001 KG
Current Rating0.340A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4715TS-10T-B5A-B00
Related Links4715TS-10, 4715TS-10T-B5A-B00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
4715TS-10T-B5A-B00 Details Description
Related parts for 4715TS-10T-B5A-B00
CONN TERM BLOCK 6POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8VSON datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 47UF 20% 1.8V 1210 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf