Switchcraft Inc. 472P2S144
472P2S144 picture photo
Mfg. Part Number
472P2S144
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE STR MALE-FEMALE 2POS 12'
Datasheet Download
472P2S144.pdf
Availability of 472P2S144
QUANTITY
472P2S144 Order Process
Ship out your order
Specifications of 472P2S144
Internal Part NumberEIS-472P2S144
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)472P2S144
Related Links472P, 472P2S144 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
472P2S144 Details Description
Related parts for 472P2S144
CAP FILM 5600PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1101LF METRAL RCT STR PF 5X24 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 13POS .76M datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
HDR STR SNGL 0.100" SMT DP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf