Vishay/BCcomponents K222K20C0GK53H5
K222K20C0GK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K222K20C0GK53H5
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K222K20C0GK53H5.pdf
Availability of K222K20C0GK53H5
QUANTITY
K222K20C0GK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K20C0GK53H5
Internal Part NumberEIS-K222K20C0GK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K20C0GK53H5
Related LinksK222K20, K222K20C0GK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K20C0GK53H5 Details Description
Related parts for K222K20C0GK53H5
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.8V SOT23-5 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 400MA 1.47 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT5E RJ45-RJ45 1M datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf