Vishay/Dale RLR32C8203GMBSL
RLR32C8203GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8203GMBSL
Brief Description
RES 820K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8203GMBSL.pdf
Availability of RLR32C8203GMBSL
QUANTITY
RLR32C8203GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8203GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C8203GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8203GMBSL
Related LinksRLR32C8, RLR32C8203GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8203GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C8203GMBSL
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF DL SCHM TRG L PWR 6XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
CAMERA CCD COLOR 1/3IN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 13.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 505 OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf