API Delevan S0603-22NH3
S0603-22NH3 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NH3
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NH3.pdf
Availability of S0603-22NH3
QUANTITY
S0603-22NH3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NH3
Internal Part NumberEIS-S0603-22NH3
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NH3
Related LinksS0603, S0603-22NH3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NH3 Details Description
Related parts for S0603-22NH3
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/1.3V 0.3A 10TMLF datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
TOOL DIE ASSY 22-16AWG SOLIS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf