Bourns Inc. 4814P-1-100LF
4814P-1-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4814P-1-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 10 OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-1-100LF.pdf
Availability of 4814P-1-100LF
QUANTITY
4814P-1-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-1-100LF
Internal Part NumberEIS-4814P-1-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-1-100LF
Related Links4814P-, 4814P-1-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-1-100LF Details Description
Related parts for 4814P-1-100LF
SW ROTRY ADJ LVR ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8PS R/A 10M CABLE datasheet.pdf
IC COMP DUAL SMAGIC 8VSSOP datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4767-D datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
KNIFE 45 DEGREE 5.84MM datasheet.pdf