Bourns Inc. 4814P-2-204
4814P-2-204 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-2-204
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 200K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-2-204.pdf
Availability of 4814P-2-204
QUANTITY
4814P-2-204 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-2-204
Internal Part NumberEIS-4814P-2-204
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-2-204
Related Links4814P, 4814P-2-204 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-2-204 Details Description
Related parts for 4814P-2-204
IC SRAM NONVOL CNTRLR 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 125MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 400MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 802.15.4 32BIT 2.4G 56QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1/3W 0805 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1" X 25 YARDS datasheet.pdf