Bourns Inc. 4814P-T01-220
4814P-T01-220 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-T01-220
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 22 OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-T01-220.pdf
Availability of 4814P-T01-220
QUANTITY
4814P-T01-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-T01-220
Internal Part NumberEIS-4814P-T01-220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-T01-220
Related Links4814P-, 4814P-T01-220 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-T01-220 Details Description
Related parts for 4814P-T01-220
CABLE SMA/SMA-RA 36" RG-178 datasheet.pdf
CONN RING TERM 6AL/ 8CU AWG 3/8 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 4A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT JAM NUT datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/8-48" RED datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf