Bourns Inc. 4814P-T01-681
4814P-T01-681 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-T01-681
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-T01-681.pdf
Availability of 4814P-T01-681
QUANTITY
4814P-T01-681 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-T01-681
Internal Part NumberEIS-4814P-T01-681
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-T01-681
Related Links4814P-, 4814P-T01-681 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-T01-681 Details Description
Related parts for 4814P-T01-681
FIXED IND 47UH 70MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 100X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.4UH 3.3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO202AA datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 32 AWG 100 FT VI datasheet.pdf