Bourns Inc. 4814P-T02-104LF
4814P-T02-104LF picture photo
Mfg. Part Number
4814P-T02-104LF
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-T02-104LF.pdf
Availability of 4814P-T02-104LF
QUANTITY
4814P-T02-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-T02-104LF
Internal Part NumberEIS-4814P-T02-104LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-T02-104LF
Related Links4814P-T, 4814P-T02-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-T02-104LF Details Description
Related parts for 4814P-T02-104LF
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO 4.00V SOT-25 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf