Bourns Inc. 4816P-2-331F
4816P-2-331F picture photo
Mfg. Part Number
4816P-2-331F
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 330 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-2-331F.pdf
Availability of 4816P-2-331F
QUANTITY
4816P-2-331F Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-2-331F
Internal Part NumberEIS-4816P-2-331F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-2-331F
Related Links4816P-, 4816P-2-331F Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-2-331F Details Description
Related parts for 4816P-2-331F
TRANS NPN 300V 0.5A TO92 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .187" .031"L datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V 1206 datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TERM .032 BLADE TIN 10-12 AWG datasheet.pdf
CAP CER 56PF 16V CH 01005 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 2W DO204AL datasheet.pdf