Bourns Inc. 4816P-T01-184LF
4816P-T01-184LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-184LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 180K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-184LF.pdf
Availability of 4816P-T01-184LF
QUANTITY
4816P-T01-184LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-184LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-184LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-184LF
Related Links4816P-T, 4816P-T01-184LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-184LF Details Description
Related parts for 4816P-T01-184LF
IC TRANSCVR BIDIR 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 188MA 3.36 OHM TH datasheet.pdf
BIT HEX 3/16" 0.98" datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 430MA 760 MOHM datasheet.pdf
CONN SSMA JACK R/A 50 OHM TURRET datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf