Bourns Inc. 4816P-T01-184LF
4816P-T01-184LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-184LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 180K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-184LF.pdf
Availability of 4816P-T01-184LF
QUANTITY
4816P-T01-184LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-184LF
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-184LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-184LF
Related Links4816P-T, 4816P-T01-184LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-184LF Details Description
Related parts for 4816P-T01-184LF
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015W/H1503TR 8" datasheet.pdf
RES 432K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf