Bourns Inc. 4816P-T01-332
4816P-T01-332 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-332
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-332.pdf
Availability of 4816P-T01-332
QUANTITY
4816P-T01-332 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-332
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-332
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-332
Related Links4816P-, 4816P-T01-332 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-332 Details Description
Related parts for 4816P-T01-332
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC FM-IF NARROW BAND LP 16-DMP datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1747MHZ 0603 datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 2A 8SOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
SCR 800V 16A D2PAK datasheet.pdf