Bourns Inc. 4816P-T01-684
4816P-T01-684 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-684
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-684.pdf
Availability of 4816P-T01-684
QUANTITY
4816P-T01-684 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-684
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-684
Related Links4816P-, 4816P-T01-684 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-684 Details Description
Related parts for 4816P-T01-684
BATTERY PACK 3.6V 2300 MAH NICAD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SSOP datasheet.pdf
IC FILTER RECON VIDEO 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 12.83MM datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS5405 datasheet.pdf
HEATSHRINK 4AWG 500' BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf