Bourns Inc. 4816P-T01-822
4816P-T01-822 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T01-822
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T01-822.pdf
Availability of 4816P-T01-822
QUANTITY
4816P-T01-822 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T01-822
Internal Part NumberEIS-4816P-T01-822
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T01-822
Related Links4816P-, 4816P-T01-822 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T01-822 Details Description
Related parts for 4816P-T01-822
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
SWITCH BARRIER datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 1200V 115A TO200AB datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 11 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
5+5 WAY HORIZ PIN HEADER datasheet.pdf
RES 128.6016 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 28UQFN datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIG TMR - LT4H DIN48 IP66 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 630VDC datasheet.pdf