Bourns Inc. 4818P-1-103
4818P-1-103 picture photo
Mfg. Part Number
4818P-1-103
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 18SOIC
Datasheet Download
4818P-1-103.pdf
Availability of 4818P-1-103
QUANTITY
4818P-1-103 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4818P-1-103
Internal Part NumberEIS-4818P-1-103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins18
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package18-SOM
Size / Dimension0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4818P-1-103
Related Links4818P, 4818P-1-103 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4818P-1-103 Details Description
Related parts for 4818P-1-103
MOSFET N-CH 800V 5.2A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/FLANGE&INSE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8WSON datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X16 P-GRADE 3M datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf
PROGRAMMER EEPROM LTPOWERPLAY datasheet.pdf
500 TB RISING CLAMP 45D datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf